DryPol® System | Petr Držálek - certifikovaná montážní firma

DryPol® System je unikátní technologie vysoušení vlhkosti zdiva, sanace vlhkosti základů staveb a jejich následné ekologické hydroizolace bez stavebních zásahů na elektrofyzikálním principu nejdéle do tří let od instalace přístroje. Technologie DryPol® System vysuší dům, sklep či byt od vzlínající kapilární vlhkosti šetrně vůči životnímu prostředí ...

Certifikovaná montážní firma

     Petr DržálekTel.: 739 169 097
Hruška 95, 79827, okres ProstějovWWW: drzalek-drypol.cz
IČ: 014 24 092E-mail: drncal@seznam.cz

Často kladené otázky

Má přístroj a jev elektrofyzikální vysušování nějaký vliv na živou přírodu, zvířata nebo lidi ?

Ne, systemem vysílané signály jsou v rozsahu dlouhých vln a chovají se biologicky neutrálně. Jev je přenášen zdivem. Probíhá uvnitř zdí objektu - tedy zdi objektu jsou jeho vodičem a cílem signálu.

 • Neruší televizi, radio ani jiné přístroje.
 • Z biologicko - medicinského hlediska není žádných námitek k používání této technologie.
 • Používá se s úspěchem také ve školách, nemocnicích, veřejných budovách.

Jak může takový přístroj zbavit vlhkosti a vysušit celý dům? Jak to prakticky funguje a jak je dosaženo výsledku ?

Přístroj obsahuje moderní technologii - počítačem řízenou elektroniku, která vytváří elektrofyzikální jev a působí kladným nábojem na molekuly vody ve zdech obsažené...Voda se díky obsaženým solím stává extrémně vodivou a tohoto využívá DryPol system i elektrosmóza ...

Přístroj zesílí pozitivní náboj molekul vody ve zdech obsažené. Tato začne být fyzikálním zákonem magnetismu přitahována k vždy záporně nabité zemině /podloží stavby, boční svahy... - voda se odvádí do podloží objektu i bočních svahů. Část vody se odpaří na stěnách. Tento jev prochází a je přenášen zdmi objektu. Jedná se o radiové impulsy na frekvenci dlouhých vln.

Jsou případy vlhkosti kdy nelze DryPol® system použít ?

Ano a jsou TŘI :

 • Je-li dům podřezán a vodorovné izolace jsou napojeny na obvodovou izolaci. V tomto případě jsou kapilární "cestičky" přerušeny právě podřezáním a izolací a vlhkost by neměla kam odejít. Při elektroosmóze odchází molekuly vody právě přes základy objektu do země. Podřezáním je přerušen kladný a záporný pól - vztah mezi podložím stavby a stavbou samotnou ...
 • Jedná-li se v domě o vzdušnou vlhkost. Tato vlhkost vzniká nejčastěji špatným užíváním objektu - vaří se bez použití digestoře, nevětrá se správně atd. ...
 • Tlaková voda vystupuje z podloží objektu. Elektronické vysoušení je jev působící na kapilární vzlínání vody ze základů stavby a tlakovou vodu nezastaví.
 • Funguje ovšem v případě že jste např. v záplavové oblasti a dům Vám jednorázově vytopí velká voda. Potom přístroj účinkuje jak příležitostný vysoušeč zdiva - efektivní a rychlý a bez dalších finančních nákladů.

  Jak je možné, když je tento jev zbavování vlhkosti elektronickou cestou tolik účinný, že není tak známý ?

  Fyzikální jev zvaný elektroosmóza je lidstvu známý zhruba 200 let. Ovšem vzhledem k technologickým možnostem nebylo možné jej až do nedávné doby 100% využít. Byly tu pokusy, které ale nevyužívaly plnou potenci tohoto jevu.

  Až s příchodem elektroniky a miniaturizace v technice je možno princip elektroosmózy plně využít kdekoliv a nabídnout jej doslova každému. DryPol system je plošné, elektronické vysoušení zdiva, kdy vlhkost v kapilárách sestupuje na principu elektrosmóza.

  Ve vyspělých západních zemích se jev používá zcela běžně s vysoce pozitivními výsledky.

  Jak je to s plošným elektronickým vysoušením staveb vs. klasické metody v ČR ?

  Technologie DryPol® Systém je první profesionální přístroj vyráběný a zkonstruovaný elektroinženýry v ČR na základě mnohaletých zkušeností a několikaletého vývoje.

  Vzhledem k výrobě a současné distribuci v ČR můžeme nabídnout nejlepší cenu na českém trhu.
TOPlist